Čas prodávat! Ceny bytů mohou být na vrcholu

Situace na realitním trhu je závislá na mnoha faktorech. Ty ovlivňují, zda ceny porostou, nebo naopak klesnou. Víte, kdy je nejlepší doba pro nákup bytu či domu, abyste neprodělali? Realitní makléři trh sledují každý den a dokáží odhadnout, kam se bude dál vyvíjet.

Praha dohání země západní Evropy

Ceny bytů v hlavním městě České republiky stále rostou. V historickém centru Prahy přesahuje průměrná cena bytu 12 milionů Kč. Nejlevněji byt naopak koupíte v Braníku, Nuslích či Krči, kde se průměrná cena pohybuje pod 4 miliony Kč.

Spoléhejte na specialisty. Jsou efektivnější!

Znáte to sami. Nikdo není dokonalý a nemůže umět vše. Stejné je to i při prodeji nemovitostí. Místo jednoho realitního makléře se raději zaměřte na realitní kancelář, která nabízí pro jednotlivé fáze prodeje různé specialisty.

Vyžadujte za provizi kvalitní služby

Každá realitní kancelář si za prodej nemovitosti účtuje nějakou provizi. Obvykle se v ČR provize pohybují mezi 3 % - 6 %. Najdou se ale i realitní kanceláře s nižší, ale i vyšší provizí. Vždy však záleží především na službách, které realitka nabízí!

5 tipů, jak správně nafotit nemovitost

Pamatujte si, fotky prodávají. Chcete-li úspěšně prodat byt či dům, nesmíte podcenit žádný detail. Na každém inzertním portálu, kde budete nabízet nemovitost, máte možnost přidat fotky. Ty patří mezi to, co zaujme potencionálního kupce. Mějte fotky kvalitní!

Doba neklidu: Jak překlenout období mezi koupí a prodejem nemovitosti

Chystáte se k prodeji současného bytu a zároveň vybíráte byt nový. Složitá situace. Jak nejlépe byste měli načasovat jednotlivé kroky, abyste se nemuseli několikrát stěhovat? Vše má své řešení.

Hynek Husník: „Známe cestu, jak prodávat výhodně a efektivně“

Trh s nemovitostmi, zejména samotní makléři, mají často špatnou reputaci. I to je jeden z důvodů, proč se Hynek Husník společně s bratrem Markem a Michalem Makošem rozhodli vstoupit na realitní trh. Tady je příběh Nexteru.

Výhody exkluzivní smlouvy jsou prokazatelné

Prodáváte byt přes realitní kancelář? Pečlivě prostudujte, zda je ve zprostředkovatelské smlouvě dodatek o exkluzivitě. Pokud není, chtějte ho! Proč? Přináší výhody jak pro vás jako prodávajícího, tak pro realitku, která může s nemovitostí lépe pracovat.

Správné stanovení ceny vede k úspěšnému prodeji

Každá věc na světě má svou cenu! Ta je však nestálá a mnohdy se i hodnota stejné věci může lišit. Často za tím stojí 2 klíčové aspekty. Poptávka a marketing. Nejinak je tomu i na trhu s nemovitostmi. Chcete úspěšně prodat? Stanovte správnou cenu nemovitosti!

Odhady cen nemovitostí se různí. Využijte realitku!

Chystáte se k prodeji nemovitosti? Nechte si nejprve vypracovat odhad tržní ceny. Realitní kancelář Nexter nabízí tuto službu zdarma. Díky odhadu získáte při vstupu na realitní trh pevnou půdu pod nohama.